2019 Kasım’da “Endüstrinin bir parçası olup doğaya zarar vermeden hizmet vermek mümkün mü?” sorusundan yola çıkıp; doğaya saygılı,kadına saygılı, hayvana saygılı bir cafeolabilme hayaliyle başladı Limonita’nın yolculuğu. Daha sürdürülebilir çözümlere, sömürüsüz beslenme ve yaşam biçimlerine odaklanarak yeni projeler geliştirmeye devam etmekte. Kozyatağın’da başlayan Limonita’nın yolculuğu, 2020’de Moda’da açtığı ikinci şubesi Limonita Express ile sokak lezzetlerine, üçüncü şubesi Limonita En Moda ile fine dining’e ve son olarak da Vegan Kasap girişimi ile bitkisel bazlı et ikameleri üretimine odaklandı. Bitkisel bazlı gıda üretim teknolojilerine yönelmeye ve bu alanlarda yerel çözümler üretmeye devam etmekte.

ŞUBELERİMİZ

2 kozyatagi

Limonita Kozyatağı

Vegan restoran olarak ilk açılan şubemiz olma özelliğini taşıyan Limonita Kozyatağı, Palmiye Altındaki sakin bahçesi ve alışık olduğunuz Limonita Lezzetleri ile Kozyatağı/Kadıköy'de hizmet vermektedir.Kozyatağı şubemizde zengin vegan kebap ve burger menüsüne ek olarak taş fırında pizza da servis edilmektedir.

instagram facebook twitter youtube

3 en moda

Limonita En Moda

Moda'da açılan 3. şubemiz olma özelliği taşıyan ve harika İtalyan bahçesi ile En Moda şubemiz, tramvayın denizle buluştuğu yerde. Bizi bulmak için #tramvayıtakipet...

instagram facebook twitter youtube

Veganlık ve Sağlık

Limonita Vegan Kasap

Türkiye'nin ilk, dünyanın ise sayılı vegan kasaplarından biri olan Limonita Vegan Kasap, kendi üretimimiz ve tariflerimiz olan onlarca çeşit bitkisel et ikamesi ile Moda'da hizmet vermekte.

instagram facebook twitter youtube